Prekės kodas: 15VINGIORYKS
Turimas kiekis: 922
Kilmės šalis: | Lietuva |
Vingiorykštės arbata yra vaistažolių arbata, gaminama iš džiovintų vingiorykštės augalo žiedų ir lapų. Ji tradiciškai naudojama malšinti galvos ir dantų skausmą, mažinti karščiavimą, ir turi priešuždegiminių savybių. Vingiorykštės arbata taip pat gali padėti esant peršalimui, gripui, bronchitui, bei gerinti virškinimą. Tai natūrali, be gliuteno ir veganiška arbata.
Produkto vertė:
Turi Rakto skylutės ženklą - Veganiškas - Tinka žaliavalgiams (RAW) - Be gliuteno - Nepridėta druskos - Nepridėta cukraus - Be GMO
Sudedamosios dalys: 100% vingiorykštė.
Kilmės vieta: Dotnuva, Kėdainių raj.
Laikymo sąlygos: tamsioje vėsioje vietoje. Pakuotę visada laikyti uždarą, kad būtų išvengta užterštumo.
NAUDOJIMAS: gerti kaip arbatą.
Galima pasigaminti nuovirą ir naudoti išoriškai.
Arbatos GAMYBOS PROCESAS: Mūsų paprastas gamybos procesas garantuoja aukštą produkto kokybę ir maksimalią naudą.
Apie vingiorykštę: auga Europoje, Šiaurės Azijoje. Lietuvoje gausiai paplitęs drėgnose pievose, pelkėse, upių ir ežerų pakrantėse, drėgnuose miškuose, pagrioviuose. Mėgsta drėgnus ir daug maisto medžiagų turinčius dirvožemius. Vaistams vartojami žiedai (Flores Ulmariae), o kartais visa antžeminė dalis (Herbae Spireae), kuri pjaunama žydėjimo metu.
Vingiorykštės žolėje yra flavonoidų (apie 0,5%), glikozido spireino, rauginių medžiagų, organinių rūgščių ( salicilo), vanilino, karotino, terpenų, 300 mg proc. vitamino C, eterinio aliejaus (žieduose apie 0,2%), kuriame yra salicilo aldehido bei metilsalicilo esterio, ir kitų medžiagų.
Vingiorykštės žiedai vartojami galvos ir dantų skausmui malšinti, karščiui mažinti, žaizdoms valyti, kaip diuretiniai (šlapimą varantys) bei anti-reumatiniai (dėl juose esančių salicilo rūgšties darinių) vaistai. Vingiorykštės preparatais gydomos inkstų, šlapimo pūslės ir širdies ligos.
Liaudies medicinoje ši vaistažolė buvo plačiai vartojama karščiuojant, sergant sloga, gripu, angina ar bronchitu. Nuoviru buvo gydomos virškinamojo trakto, plaučių ligos. Išoriškai žolės nuoviru buvo plaunamos votys, egzemos, gydomos kitos odos ligos. Smulkiais sutrintais žiedų milteliais buvo barstomos kūdikių iššutusios vietos.
Kadangi Filipendula ulmaria L. pasižymi žarnyno veiklą tonizuojančiomis ir koreguojančiomis savybėmis, tai britų farmakopėjoje ji nuo seno yra viena svarbiausių žolelių, vartojamų virškinamojo trakto ligoms gydyti, ypač diarėjai (viduriavimui).
Spalva ir skonis gali skirtis, nes tai yra produktas, kuris priklauso nuo sezoninių svyravimų.
! Svarbu subalansuota ir įvairi mityba bei sveikas gyvenimo būdas.